تبلیغات
google-site-verification: google2594e9e0f9571010.htmlgoogle-site-verification: آموزش رانندگی فوق حرفه ای وفوق تخصصی بین المللی مهندس رامتین کریمی با بیش از 20 سال سابقه درخشان - آیین درست رانندگی


جهت عضویت و پیوستن به کانال آموزش رانندگی فوق حرفه ای وفوق تخصصی بین المللی مهندس رامتین کریمی برروی لوگووتصویربالا کلیک کنید.

https://telegram.me/ramtinkarimi

ramtinkarimi@

irandriving.ir

مهارت ذهن

ذهن، به معنی فکر و عقل معنا شده است! اگر ذهن انسان نبود، شاید برخی از افکار و واقعیت هایی که اعتباری اند، وجود نداشتند. ذهن بیهوده نباید صرف پرداختن به موضوعاتی از قبیل غیبت، دروغ، دوگانه رفتار کردن و امثال آن شود. طبیعتاٌ در آن صورت، انرژی لازم برای مدیریت سلول ها باقی نمانده و در ارسال پیام، اختلال ایجاد می شود. انرژی ذهن، بسیار با ارزش است و توانایی در کنترل این انرژی و به کار گیری آن در مسیری ارزشمند، باعث رشد و ارتقای انسان می گردد.

داشتن این مهارت در حین رانندگی به ما کمک می کند تا ذهن خود را در یک مسیر مشخص، هدایت و مدیریت نمائیم. ذهن را نباید در رانندگی با افکار و اعمال مختلف، بیهوده مشغول کرد و انرژی آن را صرف صحبت کردن با سرنشینان خودرو یا تلفن همراه نمود! انرژی ذهن باید صرفاً به رانندگی معطوف شده تا بتوان در زمان لازم، آن را به کار گرفت و در مقابل خطرات و موانع، عکس العمل مناسب داشته باشیم.

علت اصلی بروز حوادث رانندگی این است که راننده حین رانندگی، کنترل ذهن خود را از دست داده و تنها جسم او در حال کنترل خودرو بوده است. بعضی از رانندگان، در حین رانندگی به همه چیز فکر می کنند به جز رانندگی! توجه داشته باشید رانندگی عمل ذهن است و جسم، پس هر دو مکمل یکدیگر هستند، داشتن مهارت ذهن، آن قدر مهم است که داشتن سلامت جسم مهم است.

بنابراین مهارت ذهن، نقش بسیار مهمی در پیشگیری از حوادث دارد، آن چنان که افرادی که دارای این مهارت هستند، هیچ زمان دچار حادثه نخواهند شد.

مهارت در رانندگی

به طور كلی، مهارت به معنای داشتن توانایی انجام یك كار می باشد. توانایی، زمانی محقق می شود كه كاری را از روی علاقه با پشت كار و تمرین زیاد انجام دهیم، در آن صورت است كه مهارت انجام آن كار را كسب كرده ایم. در رانندگی باید به دو نوع مهارت دستیابی پیدا كنیم:

1- مهارت كنترل خودرو:

این كه چطور بتوانیم خودرو را در هر مكان، زمان و در هر شرایطی كنترل نمائیم؟ به عنوان مثال یاد بگیریم كه در سراشیبی و سربالائی های تند، در روزهای گرم تابستان و در شب های سرد زمستان و ... چگونه باید تعادل خودرو را در دست داشته باشیم ؟

این كه چطور بتوانیم عوامل خطرزا را پیش بینی و خنثی نمائیم؟ به عنوان مثال اگر یك خودرو به طور وحشتناك در مقابل و یا پشت سر ما در حال رانندگی است،‌ چگونه با تمركز، حفظ فاصله و سرعت، از خطراتی كه ما را تهدید می كنند، دوری نمائیم؟

این كه چطور بتوانیم در مسیرهای پر پیچ و خم یك كوهستان و در برف و كولاك، خودرو را در كنترل خود داشته و در مواقع خاص، چگونه و به چه نحوی از تجهیزات خودرو استفاده كنیم؟

2- مهارت كنترل رفتار:

این كه چطور بتوانیم از رفتار و حركاتی كه باعث آزردگی و اذیت دیگران می شود، پرهیز نمائیم؟ رفتارهایی مانند ناسزا گویی، استفاده از نوربالا، بوق زدن مکرر، تغییر مسیر ناگهانی، تعقیب و گریز و ... كه باعث به وجود آمدن استرس در خود و دیگران شده و باعث بروز رفتاری مشابه و تحریك آمیز در راننده ی مقابل می شود.

این كه چطور بتوانیم قوانین راهنمایی و رانندگی را در هر مكان و زمان و در هر شرایطی، رعایت نموده و هرگز آن ها را به خاطر منافع شخصی زیر پا نگذاریم؟ حركات نمایشی و مارپیچ، سرعت غیرمجاز، عبور از خیابان یك طرفه،‌ عبور از چراغ قرمز، حرکت با دنده عقب در اتوبان، عدم استفاده از کمربند ایمنی و ... از این جمله هستند.

این كه چطور بتوانیم رفتار اشتباه خود را در رانندگی كاهش داده و اشتباهات فردی را كه عمدتاً غیرعمدی می باشند،‌به حداقل برسانیم؟ مثلاً ممکن است به اشتباه، متوجه راهنما زدن خودروی دیگر نشویم و از آن سبقت بگیریم، متوجه عابرین پیاده نشده و اجازه عبور به آن‌ها ندهیم و یا در چهار راه بر روی خط عابر پیاده توقف نمائیم و ...


لطفا برروی ادامه مطلب درزیرکلیک نمایید.
برچسب ها: آموزش رانندگی، آموزش رانندگی درتهران، آموزش رانندگی درغرب تهران، آموزش رانندگی درشمال تهران، آموزش رانندگی درشرق تهران، آموزش رانندگی درجنوب تهران، آموزش رانندگی درکرج،

تاریخ : شنبه 25 اسفند 1397 | 04:02 ق.ظ | نویسنده سایت : رامتین کریمی | نظرات
.: لطفا ازکلیه صفحات وصفحه اول بازدیدفرماییدودرصورت لزوم بامامشاوره رایگان داشته باشید هرآنچه درزمینه آموزش رانندگی واطلاعات بروز ومرجع خودرو میخواهید بامامشاوره کنید آکادمی مادوره های زیررابرگزارمی کند:1-دوره مقدماتی رانندگی 2-دوره نیمه حرفه ای رانندگی 3-دوره حرفه ای رانندگی 4-دوره فوق حرفه ای رانندگی 5-دوره رانندگی تدافعی 6-دوره رانندگی تهاجمی .تلفن های گویا:09391459697-09365974832-09195575452-09192435199-09191756615-09120259536باتشکرازبردباری وشکیبایی شما irandriving.ir :.